Yaşam

Abdüllatif Şener, 14 Mayıs’tan sonra CHP’den istifa ettiğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde CHP yönetimini sert şekilde eleştiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eski CHP Milletvekili Abdüllatif Şener, Halk TV’nin canlı yayınında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“CHP’den istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” “Ben şahsen istifa ettim” sorusuna yanıt veren Şener, istifanın seçimden önce mi sonra mı olduğu sorusu üzerine 14 Mayıs sonuçlarından sonra istifa ettiğini söyledi.

“Eleştirilerimin partili ya da aday olmakla alakası yok” ifadesini kullanan Şener, CHP’nin ikinci turda kazanacağına dair ümidim olmadığını belirterek, “Açıklık daha da açılmasın diye uğraştılar. Ben seçimin sonunda konuştum. 2. tip hiçbir şeyi kapatamaz. Açığın kapanmayacağını herkes biliyordu.” dedi.

Kılıçdaroğlu’na oy vermedi

“İkinci tip seçimde kime oy verdiniz?” Şener, soruyu şöyle yanıtladı:

İlk turda Sinan Oğan’a oy verdim. İkinci varyantta, geçersiz oyu verdim. Ben milletvekili değildim ve oyumu bu şekilde kullandım. Ben sandığa gittiğimde milletvekili değildim.

Aday gösterilmedi

2018 yılından itibaren CHP Konya Milletvekili olarak görev yapan Abdüllatif Şener, 28. Dönem Milletvekili Seçimleri aday listesinde CHP listelerinde yer bulamadı.

haber-altieylul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu