Ekonomi

İstanbul’daki kaçırılma olayında bakın neler yaşandı!

Karadeniz Mahallesi General Aldoğan Caddesi’nde kız kardeşiyle birlikte yürüyen kadının, kendisine yaklaşan bir kişi tarafından zorla araca bindirilip araçtan indiğini gösteren güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı. araç.

Olayın görgü tanıklarından Aykut Aykut, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir kişinin kadını aceleyle arabaya bindirdiğini ve şöyle dediğini söyledi: “Onu arabaya atıp hızla aşağı indi. Kadın biraz çığlık attı. Etrafta insanlar vardı. Önlenebilirdi ama kimse bir şey yapmadı. Yanındaki kişi şoktaydı.” söz konusu.

Araca zorla bindirildiği iddia edilen kadının ablasının çalıştığı iş yerinin sahibi Ayhan Çalışkan, o gün kız kardeşiyle birlikte iş yerine geldiklerini belirtti.

Çalışkan, “Ablasıyla geldiler. ‘Başımız dertte’ dediler. Ablasını kaçırdılar. Panik içindeydi.” dedi.

Olayla ilgili polise herhangi bir başvurunun olmadığı da öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama

Konuyla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Gaziosmanpaşa’da arkadaşıyla birlikte iş yerinden ayrılan kadının sokakta yürürken otomobil tarafından kaçırıldığı iddia edildi” başlıklı görüntüyle ilgili soruşturma yapıldığı belirtildi. Bugün bazı sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

Olay gününe ait görüntülerde, 33 yaşındaki Azerbaycan asıllı İ.M. ile 38 yaşındaki MS ve 41 yaşındaki İ.J. ve 33 yaşındaki GJ isimli kadının Iğdır’da olduğu tespit edilen bu kişilerin yakalanarak koruma altına alındığı belirtildi.

Açıklamada, “Soruşturmada İ.M. ile İ.J’nin nişanlandığı, İ.J.’nin sürpriz yapmak amacıyla araca bindirildiği, rastgele bir kaçırma olayının olmadığı anlaşıldı. medyadaki tezlerin asılsız olduğunu ve sadece bir yanlış anlaşılma olduğunu söyledi.” Kişiler kimlikleri ve ifadeleri alındıktan sonra adı geçen yetkililer tarafından serbest bırakıldı.” ibarelerine yer verildi.

kartepeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu