Haber

İSU, İzmit Kurtdere Mahallesi Yeni İçme Suyu ve Kanalizasyon Hattı Yapılıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü; Kent genelinde başlattığı içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hatları, su depoları ve fosseptiklerde tadilat ve inşaat çalışmalarına devam ediyor.

ÜSTYAPI ÖNCE ALTYAPI İŞLERİ YAPILIYOR
Tasarladığı inşaat işlerini, insanı merkezine alarak hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü; İzmit ilçesine bağlı Kurtdere Mahallesi Tevfikiye, İslamköy ve Ayvalı lokasyonlarında doğalgaz yatırımları kapsamında yürütülen çalışmaların ardından üstyapı çalışmalarının öncesinde planlanan altyapı çalışmalarına hızla başlandı. İSU Genel Müdürlüğü; Bölgede devam eden çalışmalar tamamlandığında toplam 6 bin 285 metre uzunluğunda yeni içme suyu hattı, 6 bin 610 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı, 250 kişi kapasiteli 3 adet fosseptik, 4 adet güçlendirilmiş beton basınç kontrol vanası (BKV) odaları ve 1 adet 20 metreküp kapasiteli betonarme su hattı. depoyu hizmete açacak.

KALİTELİ ALTYAPI
Yapılan çalışmalar sonucunda Kurtdere Mahallesi, Tevfikiye, İslamköy ve Ayvalı mevkilerinde oturan vatandaşlar; daha sağlıklı, kaliteli ve kesintisiz bir alt yapıya sahip olacaktır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-hizan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu